banner-neskutecne

2/12/2011 Reset Night

sobota 26. 11. 2011

reset2/12/2011
Café V lese

RESET NIGHT: NEZAPoMENU...
Blood Stereo (UK)
Core Of the Coalman (USA)
RUiNU (CZ)
IR (CZ/FR)
DJ: ASLEEP ON SPEED

Pod názvem IR (FR/CZ) se skrývá nový radikální projekt francouzského básníka, performera a představitele pařížské noisové scény Romana Krzycha a české současné malířky Ivety Plné.

RUiNU (CZ) je projekt ze stáje vydavatelství KlaNGundKRaCH, který hraje v současné době nejvýznamnější roli v oblasti české experimentální elektroniky. Tříčlennou formaci RuiNU, specializující se na volnou improvizaci s hlukovými fragmenty a hudebními ruinami, tvoří hráči na lo-fi elektroniku a ozvučené předměty Jan Klamm a Ondřej Parus společně s dechařem Patrikem Pelikánem.

Core of Coalman (USA) je sólový projekt hudebníka a performera Jorge Boehringera (USA). Jorge vystudoval vážnou hudbu v Kalifornii, ale už za studií spolupracoval s hudebníky americké noisové scény. Toto spojení se značně podepisuje na jeho současné tvorbě sestávající se z kontinuity a diskontinuity pro violu, hlas a elektrické obvody na pomezí řádu a chaosu.

Britské kultovní seskupení Blood Stereo (UK) vystoupí v Česku úplně poprvé. Stojí za ním hudebník a performer Dylan Nyoukis, jenž působí na britské experimentální scéně zhruba od poloviny 90. let. Od té doby má za sebou mnoho úspěšných projektů. Projekt Blood Stereo založil se svou ženou Karen Constance a.k.a. Karen Lollypop.


Pořádá CIANT | Mezinárodní centrum pro umění a nové technologie v Praze v rámci aktivit Platformy RESET.
Podpora: Hlavní město Praha, EU Kultura, Ministerstvo kultury ČR.
Partner: Café v lese, Skutečnost.
Mediální partneři: Radio Wave, ARTmap, Obálka Praha.