banner-neskutecne

21/06 handa gote

čtvrtek 19. 6. 2008

noise4.jpg

21/06/08

Handa Gote (Praha)

B4 (Nový Bor)HANDA GOTE (cz) je projekt pro výzkum a vývoj tanečního a pohybového divadla, výtvarného divadla, hudby a zvukového designu a integraci vědy a technologie v umění. Skupina byla založena začátkem roku 2005, jako nová platforma pro projekty, které od roku 2000 vytvářeli společně Tomáš Procházka (hudebník, zvukový designér) a Veronika Švábová (choreografka a tanečnice). Oslovili pak Roberta Smolíka (scénografa a výtvarníka) a Jakuba Hyblera (specialistu na Video, technologie, počítače a světelného designéra) a to byl začátek existence divadelní skupiny Handa Gote.

NOISE
Industriální pohybová instalace
(Procházka, Švábová)

Zvukové snímače a optická čidla propojují tanečnici přímo s prostorem. Zvuk a světlo vytvářejí živé proměnlivé prostředí, " artificiélní přírodu", se kterou musí tanečnice koexistovat. Pohyb vyvolává zvukové a světelné změny, a tak vzniká hra tří na sobě závislých prvků : tanec zvuků a světel. Tanečnice si tak sama vytváří podmínky existence v prostředí spleti drátů a mrkajících diod. Zvuk i světlo zůstávají v surovém, nepracovaném stavu. Postkatastrofická pohlednice z výletu do neznámé země.

První část trilogie BODY AND TECHNOLOGY, která se zabývá interaktivitou tanečníka a prostředí.

B4

Hudební skupina B4 se stala součástí projektů Handa Gote. Spolupracují na hudbě a obvykle jsou na jevišti přítomni při představeních.

Hudební skupina B4, založžená Tomášem Procházkou v roce 1998, od počátku úzce spolupracuje na všech projektech HANDA GOTE. Tomášš Procházka působí jako hráč na různé kytary, baskytaru, samplery i jako vokalista. V kapele dále hraje multiinstrumentalista David Freudl, elektronický houslista David Singer a hráč na bicí Leoš Kropáček. Skupina B4 označuje svůj styl jako psychedelický krautrock. Směřuje k ambientu a minimalismu s různými záměrně odstředivými prvky.

Tomáš Procházka aka Federsel - baskytara, akustická kytara, elektrická kytara, dobro, harmonika, Pille, PVC didjeridoo, sampling, elektronika, field recording, Dynacord Echocord, hlas


David Freudl / Pojdl - Korg N364 workstation, Hohner Clavinet E7, Siel mono, Korg POLY 800, Korg Polysix, Korg Micropreset, Intercontinental organ, klavifon, vibrafon, Elka Organ


Leoš Kropáček - bicí, Roland SPD 20 oktapad, uduh, darboka, aztec drum, djembewww.handagote.com
www.myspace.com/handagote
www.myspace.com/federsel
www.noise.cz/b4